У 2018 році на програму «Доступні ліки» передбачено 1 млрд грн

У 2018 році на програму «Доступні ліки» передбачено 1 млрд грн

 

З нового року МОЗ планує додати до програми «Доступні ліки» ще три захворювання, ліки від яких будуть відпускатися безкоштовно або з невеликою доплатою. Мова йде про медпрепарати від хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, депресивних станів та для здоров’я матері і дитини під час вагітності. Про це повідомляє МОЗ України.

Урядова програма «Доступні ліки» діє в Україні з квітня 2017 року, згідно з якою люди, які мають серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу і бронхіальну астму можуть отримати ліки (за рецептом лікаря) безкоштовно або з незначною доплатою. За даними МОЗ щомісяця цією програмою користуються від 100 до 200 тис пацієнтів у понад 6,6 тис. аптек. І щомісяця фіксують на 150 тис. рецептів більше. У 2017 році у бюджеті на реалізацію цієї програми передбачили 700 млн грн, а у 2018 році - 1 млрд грн.

Тож МОЗ планує з нового року дещо розширити програму «Доступні ліки», щоб люди, які мають виразку і хронічні гастроентерологічні патології, депресивні стани, а вагітні анемію у першому триместрі, могли отримати ліки безкоштовно або з невеликою доплатою. За попередніми підрахунками, включення цих захворювань обійдеться бюджету близько 300 млн грн.

З нового року планують дещо розширити перелік ліків для хворих з серцево-судинними захворюваннями та діабетом ІІ типу і додати до вже існуючого переліку ще по одній діючій речовині -«Лозартан» і«Глібенкламід».

“Доступні ліки” – це початок кардинальних змін у забезпечені громадян вільним доступом до ефективних та безпечних життєвонеобхідних ліків. У перспективі, ми плануємо, щоб кожен пацієнт був на 100% забезпечений ліками від найпоширеніших захворювань. З нового року ми долучаємо до програми відшкодування державою вартості лікарських засобів ще 3 групи захворювань. Ключовими критеріями їх включення є тягар хвороби, динаміка захворювання, розповсюдження та ефективність лікування на амбулаторній ланці”,– каже заступник міністра Роман Ілик.

За даними Центру медичної статистики МОЗ, кожен шостий українець страждає на захворювання органів травлення. Понад 850 тисяч громадян у 2016 році мали виразку шлунку або дванадцятипалої кишки.

За результатами дослідження експертів Міжнародного медичного корпусу, чотири з 10 основних причин інвалідності в світі спричинені розладами психічного здоров’я. До 2030 року депресія стане третьою найбільш поширеною хворобою в країнах з низьким доходом і другою – з середнім. Натомість кожна гривня, інвестований у лікування загальних психічних розладів в Україні, принесе в двічі більше для відновлення людської продуктивності.

Анемія при вагітності – це, перш за все, ризик здорового розвитку дитини. Недостатня кількість еритроцитів та заліза в жіночому організмі може спричинити передчасні пологи, дострокове відшарування плаценти, родову кровотечу, тощо. Дані Центру медичної статистики МОЗ свідчать про те, що кожна четверта вагітна жінка страждає на анемію. У 2016 році у понад 98 тисяч майбутніх матерів було діагностовано цю патологію.

 

Олександра Баландюх, сайт zaxid.net

https://zaxid.net/moz_rozshiryuye_perelik_likiv_yaki_mozhna_bude_otrimati_bezkoshtovno_abo_z_nevelikoyu_doplatoyu_n1442661